+90 0533 050 58 63

Sosyal Medyada Biz}

Erdem Ups
Erdem Kesintisiz Güç Kaynakları olarak, müşterilerimizin satış öncesi ve satış sonrası her türlü servis ihtiyaçlarını uzman servis teknisyenlerimiz ile 7/24 çözümler getirmekteyiz. Ayrıca firmalarınız da ki; kesintisiz güç kaynaklarının tamir , bakım ve onarımlarında da çözümler üretmekteyiz. Böylelikle en yüksek müşteri memnuniyetini hedeflediğimizi ve kesintisiz güç kaynakları alanında çözüm ortağınız olacağımızı umuyoruz...
TÜMÜNÜ GÖR

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
Kendime en uygun Kesintisiz Güç Kaynağını nasıl seçerim?
Kullanacağınız cihaz türlerini belirterek Kesintisiz Güç Kaynağı hesaplama programımıza ulaşmak için lütfen tıklayınız.
UPS (Kesintisiz Güç Kaynağı) Cihazlarımı nelere karşı korur.
Kesintisiz güç kaynakları özellikle bilgi işlem sistemlerinde ve kişisel bilgisayarlarda şebekede bir arıza oluşması halinde o esnada çalışılan bilginin kaybolmaması ve genel olarak cihazın şebekeden gelebilecek bozucu etkilere karşı korunması amacıyla kullanılmaktadır.
Bu bozucu etkiler;

  • Rasgele veya düzenli elektrik kesintileri,
  • Kapasite yetersizliğinden doğan gerilim düşümleri veya sürekli düşük ya da yüksek şebeke gerilimi,
  • Genel olarak güç kalitesinin düşük olması,
  • Harmonik bozulmalar, kararsız frekans, ani gerilim sıçramaları ve gürültü. (Harmonikler yakındaki bir tesiste büyükçe bir elektrik yükünün devreye girmesi veya çıkması ya da doğrusal olmayan yüklerin kullanımda olması nedeniyle oluşan ve şebeke gerilimi dalga şeklinin olması gereken sinüs formundan uzaklaşması sonucu ortaya çıkan yüksek frekanslı titreşimler) olarak özetlenebilir.

UPS'imi daha uzun süre arızalamadan kullanabilmem için neler yapmayalım?
Genel olarak bütün elektronik devre elemanları ve dolayısıyla bunların kullanıldığı cihazların çalışma doğrulukları, ömürleri ve güvenilirlikleri çalışma sıcaklığının aşırı artması ile büyük ölçüde azalır. Bu nedenle özellikle büyük güçlü cihazlarda hava dolaşımını sağlamak amacıyla soğutma fanları kullanılmaktadır. Bu fanlar, cihazda oluşan ısıyı uzaklaştırmak amacıyla cihaz içerisindeki sıcak havayı dışarıya atarlar. Cihaz klimatize edilmiş özel bir sistem odasında çalışıyor ise hem cihazınızın hem de sistemde kullanılan kuru tip akülerinizin ömrünü arttırmış olursunuz.
UPS'imi kapatmama rağmen fan dönmektedir bu normalmidir?
UPS' lerde, üzerinden akım geçen elemanlar fazla ısındığından, bunların soğutulması çok önemlidir. UPS kapatılsa bile bu elemanlar üzerindeki ısı hemen normale dönmez. Bu sebeple, arzu edilen ısı derecesine düşünceye kadar, fanlar dönerek, soğutma işine devam edecektir. Benzeri bir mantığı otomobillerin motor soğutma fanlarında da görebilirsiniz.
UPS'e Akü ilave ederek gücü arttırabilirmiyim?
Aküler UPS' in gücüne etki etmezler. Aküler UPS' in şehir şebekesi kesildiği zaman, çalışmaya devam edebileceğiniz süreyi belirler. Yani Akü miktarını arttırarak UPS' in gücünü değil yedekleme süresini arttırabiliriz.
UPS'ler belirlenen koşullarda e-posta atma özelliğine sahipmidir?
Erdem Ups marka UPS' ler Winpower yazılımı ile, önceden tanımlanmış durumlar oluştuğunda, belirlenen adreslere e-posta atma özelliğine sahiptir.
Elektirik kesildiginde Winpower yazılım ile farklı bilgisayarları farklı sürede kapatabilirmiyim ?
Winpower yazılımı, bir master bilgisayar bağlandığı taktirde, ağ üzerinden bu bilgisayarla haberleşen farklı işletim sistemine bağlı tüm bilgisayarları, kullanıcının belirleyeceği sürelerde kapatabilir.
UPS'de sorun oldugunda cep telefonumu sms gönderebilirmi ?
ERDEM UPS' ler, LAN ağına GSM modem bağlandığı taktirde, belirlenen telefon numaralarına, sorun olduğu zaman SMS atabilir.
UPS'leri ile Kombi veya kepenk-panjur motorlarını besleyebilirmiyiz?
Uygun güçte seçilen her UPS' e kombi veya kepenk-panjur motoru bağlanabilir. Ancak, çıkışı tam sinüs dalga değil, sinüs benzeşimli olan UPS' ler kullanıldığında, sinüsün bu yapısı nedeniyle, kombi motorunda veya kepenk-panjur motorunda uğultu ve ısınma görülebilir. Bunu önlemek için çıkışı tam sinüs olan UPS' ler kullanılması önerilir.